Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Pojemniki SecuBox - praktyczne przechowywanie środków ochrony indywidualnej

Pojemniki SecuBox - praktyczne przechowywanie środków ochrony indywidualnej

Pojemniki SecuBox - praktyczne przechowywanie środków ochrony indywidualnej

Środki ochrony indywidualnej stanowią bardzo ważny element wszystkich środków BHP, stosowanych w miejscu pracy. Co można zaliczyć od środków ochrony indywidualnej? Wszystkie akcesoria, przeznaczone do pojedynczego użytkowania przez pracownika. Są to więc okulary ochronne, maski przeciwpyłowe, rękawice, nauszniki, obuwie robocze, kaski, sprzęt asekuracyjny do pracy na wysokości, zestawy pierwszej pomocypłuczki do oczu i wiele wiele innych środków BHP.

Jak dbać o środki ochrony indywidualnej?

Aby takie środki zapewniały skuteczną ochronę pracownika, muszą być utrzymywane w należytym stanie. Ochrona ich przed uszkodzeniami mechanicznymi jest najważniejszym sposobem zapewnienia im przydatności do użytku. Dotyczy to szczególnie tych sytuacji, kiedy środki nie są użytkowane tylko przenosimy je z miejsca na miejsce lub przechowujemy pod nieobecność pracownika. Upadek z wysokości może uszkodzić okulary, narażenie na wilgoć może spowodować, że maski lub odzież ochronna stanie się bezużyteczna. Wysokie temperatury zagrażają z kolei wszystkim środkom, wykonanym z tworzyw sztucznych.

Jak więc zapewnić najlepszą ochronę tym przedmiotom? Rozwiązaniem są pojemniki SecuBox, stworzone do przechowywania środków ochrony indywidualnej.

Dlaczego warto wybrać pojemniki SecuBox?

Powodów jest wiele. My jednak skupimy się na tych najistotniejszych. Różnej wielkości pojemniki SecuBox są zaprojektowane w taki sposób, aby bez trudu mieściły popularne środki ochrony indywidualnej. Wykonane z trwałego i elastycznego tworzywa sztucznego, zapewniają doskonałą ochronę przed kurzem, wilgocią i zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi. Szczelne zamknięcie, rzucająca się w oczy kolorystyka i zapewniające stabilność projekty o kompaktowych rozmiarach. To wszystko sprawia, że bezładnie porozrzucane do tej pory środki ochrony indywidualnej znajdą swoje miejsce i będą jeszcze lepiej chronione.

Stosowanie pojemników SecuBox pozwala utrzymać znacznie większy porządek w szafkach pracowniczych, przebieralniach oraz przechowalniach sprzętu BHP. Pojemniki znakomicie spisują się wtedy, gdy chcemy transportować ze sobą środki BHP do różnych miejsc pracy. Przewożąc je niczym niezabezpieczone w samochodzie, były mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne. Od kiedy będą bezpiecznie zamknięte w pojemnikach SecuBox, przypadkowe otarcia, uderzenia lub upadki w żaden sposób im nie zagrażają.

Różne rodzaje pojemników SecuBox

Duże zróżnicowanie środków ochrony indywidualnej wymusiło na producentach SecuBox, aby projektować i produkować pojemniki w różnych modelach.

Pierwszą grupą są pojemniki przenośne, które pracownik może zapakować do torby i zabrać ze sobą. Przydają się wszędzie tam, gdzie praca jest wykonywana w różnych miejscach – na budowie domów, podczas remontów czy w czasie wycinki drzew. Pojemniki są lekkie, wytrzymałe i łatwe w otwieraniu. Zastosowanie tworzyw barwionych w masie na intensywne kolory, ułatwia szybkie odnalezienie pojemników w bagażu lub pośród innych narzędzi w samochodzie.

Drugim rodzajem pojemników, są pojemniki SecuBox przeznaczone do trwałego montażu na ścianach. Ten typ stacjonarnych pojemników poleca się stosować w zakładach pracy, w pomieszczeniach szatni, na korytarzach lub przy wejściu na halę produkcyjną. Aby ułatwić pracownikom identyfikację zawartości pojemników, na ich powierzchni można umieścić czytelne piktogramy, przedstawiające przechowywane w nich środki ochrony indywidualnej.
Pojemniki występują również w wersji transparentnej, czyli wykonane z przeźroczystego tworzywa. Dzięki temu zawartość jest od razu widoczna. Jest to duże ułatwienie dla pracy zakładowego BHP-owca, który może w ten sposób sprawdzić, czy wszyscy pracownicy zabrali swoje środki ochrony BHP przed wyjściem na zmianę.

Atrakcyjne ceny pojemników, duży wybór modeli, a także trwałość, wysokie walory estetyczne i praktyczność rozwiązania. To wszystko niepodważalne zalety pojemników SecuBox, stanowiące wystarczający powód, aby znalazły się również w Państwa firmie.

Kategorie

Informacja

Artykuły

Tagi